Takie zajęcia to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do poznawania otaczającego świata.
Kreatywne chwile u naszych "Sówek"
- 52
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Liturgicznej
W piątek 07 marca 2025 r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej. W tym roku przypada X edycja tego konkursu. Dzieło ma na celu: popularyzację teologii liturgii; budowanie środowiska młodych ludzi, dzielących pasję do misterium Boga, celebrowanego w Kościele. Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Teologia i celebracja Triduum Paschalnego”. W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów z klasy 7 i jedna uczennica z klasy 5. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca, liczymy, że nasi uczniowie dostaną się do etapu ogólnopolskiego.
Świnka morska gościła w klasie pierwszej
W poniedziałek 3 marca 2025 roku Gabrysia Jaśkiewicz przyniosła do szkoły swoją świnkę morską o oryginalnym imieniu Imbirkowa. Wizyta uroczego gryzonia wzbudziła ogromne emocje i stała się doskonałą okazją do nauki przez zabawę. Gabrysia z entuzjazmem opowiadała kolegom i koleżankom o nawykach, diecie oraz pielęgnacji swojego pupila. Dzieci dowiedziały się, że świnka morska uwielbia ziarna zboża, świeże warzywa i wymaga odpowiedniej opieki, aby czuć się dobrze.
Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali, jak zwierzak porusza się po klasie, delikatnie go głaskali i uczyli się, jak obchodzić się ze zwierzętami z troską i szacunkiem. Wizyta Imbirkowej była nie tylko wspaniałą atrakcją, ale także cenną lekcją odpowiedzialności. Dzieci przekonały się, że posiadanie zwierzątka to nie tylko radość, ale również obowiązek dbania o jego potrzeby.
Tłusty Czwartek
27 lutego 2025 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły mieli okazję zasmakować pysznych pączków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ujeździe.
Serdecznie dziękujemy za słodką niespodziankę!
Nagrody dla najlepiej oszczędzających w I półroczu roku szkolnego 2024/2025
Nasi uczniowie aktywnie i systematycznie oszczędzają na książeczkach SKO. „Mistrzowie oszczędzania” w I półroczu – Wiktoria Kijanka (klasa II), Marcelina Porębska (klasa II) i Filip Bińczak (klasa IV) zostali nagrodzeni za swoją aktywność i umiejętność oszczędzania. Gratulujemy i życzymy dalszych wysokich wpłat.
Pląsy wodne naszych harcerzy
W niedzielę 16 lutego 2025 r. Drużyna Harcerska„ Płomyki” wybrała się na krytą pływalnię w Baćkowicach. Podczas tej niezwykłej zbiórki harcerze zapoznawali się z techniką pływania pod okiem instruktorów i ratowników, a także mieli czas na swobodną zabawę w wodzie. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, aktywnie spędzając czas na pląsach wodnych z przyjaciółmi z drużyny.
Dziękujemy Hufcowi ZHP Opatów za pomoc w organizacji wyjazdu na krytą pływalnię w Baćkowicach oraz rodzicom za tak liczny udział harcerzy. Był to dzień pełen emocji i wrażeń, który z pewnością zachęcił uczniów do dalszego doskonalenia techniki pływania i aktywnego spędzania wolnego czasu.
Dzień Kota
17 lutego 2025 r. w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1-3 obchodzono Dzień Kota. Tego dnia sympatycy kotów dumnie prezentowali zdjęcia swoich milusińskich, opowiadali anegdoty z ich udziałem, prezentowali maskotki z podobizną kotów oraz zapoznali się z ciekawostkami na ich temat. Obchody Dnia Kota były okazją do zabawy oraz edukacji dzieci w zakresie opieki nad zwierzętami.
9
Walentynki
Walentynki wpisały się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Obchody tego święta są okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości, umacniania więzi koleżeństwa i przyjaźni.
O wyjątkową oprawę tegorocznych walentynek zadbał Samorząd Uczniowski. 14 lutego 2025 roku członkowie SU zorganizowali skrzynkę walentynkową, do której przedszkolaki oraz uczniowie wrzucali listy z życzeniami, pozdrowieniami dla „swojej walentynki”. Rozdawaniu walentynkowej poczty towarzyszyła wielka dawka emocji, zarówno ze strony nadawców jak i adresatów. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrektora Szkoły, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Tego dnia w ubiorze królowała moda walentynkowa – serca w rożnych kolorach i rozmiarach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również walentynkowa fotobudka.19
Lena Słomka i jej puszysty pupilek Roki
W poniedziałek 10 lutego 2025 r. w klasie pierwszej odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Jedna z uczennic Lena Słomka przyniosła do szkoły swojego pupila – szynszylę o imieniu Roki. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać na żywo małego puszystego gryzonia, który pojawił się w klasie dzięki uprzejmości i pod czujną opieką mamy dziewczynki. Lenka opowiadała, jak opiekuje się zwierzątkiem. Mówiła o codziennych jego zwyczajach, diecie i potrzebach.
Najwięcej emocji wzbudziła możliwość obserwacji Rokiego z bliska. Wszyscy z zachwytem patrzyli, jak biega po klasie, wącha i chrupie ulubione przysmaki, a ochotnicy mogli nawet delikatnie dotknąć jego niezwykle miękkiego futerka.
To był dzień pełen uśmiechów i nowych doświadczeń. Dzięki Lence i jej mamie cała klasa nie tylko świetnie się bawiła, ale dowiedziała się wiele na temat odpowiedzialności za zwierzęta.2
II miejsce w powiecie opatowskim dla naszych pierwszaków
Klasa pierwsza wzięła udział w akcji „Pierwszaki 2024 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, zdobywając drugie miejsce w powiecie opatowskim. W nagrodę dzieci otrzymały zaproszenia do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.
W klasie panuje wspaniała atmosfera, a uczniowie swoją życzliwością, optymizmem i zaangażowaniem zarażają innych. Każdy pierwszoklasista ma wyjątkowe cechy i zainteresowania, które powodują, że tworzą zgrany zespół. Chętnie śpiewają, tańczą, wcielają się w różne role na akademiach szkolnych oraz biorą udział w konkursach. Cała siódemka należy Drużyny Harcerskiej.
Uczniowie na lekcjach często dzielą się ciekawostkami i motywują się nawzajem do nauki. Chętnie uczestniczą i wykonują dodatkowe działania, które podejmują z wielką ciekawością. Lubią eksperymentować, budować modele i rozwiązywać trudne problemy. Uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne, rozgrywki sportowe, a szczególnie ćwiczenia przy muzyce. Dziewczynki swoje pasje do muzyki i ruchu rozwijają w szkolnym zespole wokalno-tanecznym „Fantazja”.
Wolne chwile w szkole spędzają na rozgrywkach szachowych i grach planszowych. Dbają o środowisko, chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych. Fascynują się zwierzętami, roślinami i marzą o podróżach do egzotycznych miejsc.5
Nasi najmłodsi podopieczni nie nudzą się w przedszkolu
Sówki codziennie biorą udział w wielu ciekawych aktywnościach. Każdego dnia uczą się mnóstwa nowych rzeczy. Na zajęciach plastycznych i sensorycznych malują farbami, kolorują, rysują, wycinają, wyklejają. Dzieci w tej grupie uwielbiają bawić się plasteliną i ciastoliną. Ponadto wiedzą jak zrobić masę solną czy masę porcelanową. W naszym przedszkolu odbywają się również zajęcia muzyczne. Sówki z wielką uwagą, przy pomocy nauczyciela, wykonują eksperymenty, m. in. tęcza na talerzu, krystalizacja soli, a nawet udało im się wyhodować swoje własne fasolki.
Wiele wydarzeń odbyło się przy nieocenionej pomocy rodziców, dlatego dziękujemy Państwu za wsparcie naszej pracy z Waszymi dziećmi.52
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „W krainie uczuć - bajkoterapia z autorskimi opowieściami dla przedszkolaków”
Grupa Motylki bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „W krainie uczuć – bajkoterapia z autorskimi opowieściami dla przedszkolaków”. Projekt ten to innowacyjne podejście do edukacji emocjonalnej przedszkolaków. Dzięki bajkom dzieci będą mogły w bezpieczny sposób odkrywać świat swoich uczuć i rozwijać umiejętności społeczne niezbędne do funkcjonowania w grupie.
Koordynatorką programu jest Aneta Fitowska.
MegaMisja dla Przedszkoli Fundacji Orange
Głównym założeniem programu MegaMisja dla Przedszkoli Fundacji Orange jest wzmacnianie kompetencji społecznych dzieci - rozwijanie umiejętności współpracy, kultura dyskusji, ćwiczenie empatii, zwracanie uwagi na emocje swoje i innych, a także krytyczne myślenie.
Podczas zajęć przedszkolaki z grupy Motylki dowiedzą się: jak rozpoznawać i nazywać emocje, dlaczego ważna jest współpraca, czym jest zaufanie, jak porządkować informacje, jak skuteczniej zapamiętywać, oraz co to znaczy być uważnym.
Koordynatorką programu jest Aneta Fitowska.
Julia Surowiec i Martyna Ścibisz laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Archimedes Lingua Plus
Julia Surowiec uczennica klasy VII i Martyna Ścibisz uczennica klasy V uzyskały tytuł laureata z Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus z języka angielskiego. Sukcesu laureatkom pogratulował dyrektor szkoły – Marcin Urbański wręczając im dyplomy i nagrody.
Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas IV-VIII. Wszyscy otrzymali upominki rzeczowe.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.
Noworoczna zabawa choinkowa
W sobotę 18 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyła się Choinka noworoczna zorganizowana przez Radę Rodziców. O oprawę muzyczną zadbał DJ Damiano, który od godziny 14 do godziny 20 serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Przez cały czas trwania imprezy wszystkim dopisywał znakomity humor i doskonały nastrój. W trakcie zabawy choinkowej szkołę odwiedzili znamienici goście: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek i przewodnicząca Komisji Oświaty – Zofia Kokosa.
Z całego serca dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, organizację, wspólną zabawę, a także za pyszne przekąski i słodki poczęstunek.25
Msza Święta w intencji babć i dziadków
W niedzielę 19 stycznia 2025 roku w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach podczas uroczystej sumy sprawowanej przez ks. Leszka Zajezierskiego – dziekana Dekanatu Opatowskiego oraz ks. Karola Klechę modliliśmy się w intencji babć i dziadków. W oprawę liturgiczną zaangażowała się młodzież, która czytała Słowo Boże, śpiewała psalm, prosiła o błogosławieństwo dla dziadków oraz modliła się za tych, którzy już zmarli.
Dzień Babci i Dzień Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie
17 stycznia 2025 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie. W tym wyjątkowym miejscu mali artyści zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz prezentowali układy taneczne. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Na twarzach pensjonariuszy można było zobaczyć radość i wzruszenie.
34
Dzień Babci i Dzień Dziadka
16 stycznia 2025 roku z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, na którą przybyli: burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Iwaniskach – Zofia Kowalska, przewodnicząca Komisji Oświaty – Zofia Kokosa, radna Rady Miejskiej w Iwaniskach – Urszula Pasik, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Iwaniskach – Mariusz Kaptur, dyrektor szkoły – Marcin Urbański, rodzice oraz babcie i dziadkowie.
Wnuczęta poprzez humorystyczne scenki, wiersze, piosenki oraz tańce wyraziły wdzięczność i ogromne uczucie jakim darzą swoich dziadków. Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Nie zabrakło upominków przygotowanych przez dzieciaki z okazji tego święta. Do babć i dziadków popłynęły również życzenia zdrowia, radości i wielu szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych.26
Międzynarodowy Dzień Koszuli
Mając na uwadze zbliżający się dużymi krokami koniec pierwszego półrocza postanowiliśmy wprowadzić w nasze szkolne życie trochę szyku i elegancji. 13 stycznia 2025 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Koszuli. Głównym celem akcji było pokazanie tego, jak należy dbać o własny wizerunek, który tworzy pozytywną samoocenę, wzmaga wiarę w siebie oraz poprawia relacje.
Cała społeczność szkolna wytwornie prezentowała się w koszulach w najróżniejsze wzory oraz kolory. W tym roku przeważały koszule w kratę, gładkie oraz z elementami postaci z bajek. Okazało się, że koszula pasuje nie tylko do stylu eleganckiego, ale też świetnie prezentuje się z jeansami czy dresami.
Jest to kolejne z wydarzeń w bieżącym roku szkolnym, które organizuje nasz Samorząd Uczniowski.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom koszuli za wzięcie udziału w akcji.8
"Dbam o siebie" - spotkanie z przedstawicielkami NFZ
Nowy rok 2025 nasi uczniowie rozpoczęli prozdrowotnym akcentem, jakim były warsztaty z przedstawicielkami Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu ,,Dbam o siebie", którego celem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy o zdrowym stylu życia, dobrych nawykach żywieniowych oraz profilaktyce zapobiegania chorobom. Uczniowie dowiedzieli się jakie czynniki warunkują zdrowie, a jakie zachowania mu zagrażają. Poznali rolę składników pokarmowych w organizmie człowieka oraz zasady prawidłowego odżywiania. Zrozumieli, jak ważna dla codziennego funkcjonowania jest aktywność fizyczna i prawidłowe nawodnienie. Zostali poinformowani również o szczepieniach na HPV. Warsztaty dostarczyły uczniom wielu wskazówek, dzięki którym będą mogli 2025 rok rozpocząć od dobrych zmian w swoim stylu życia.
Organizatorką spotkania była Małgorzata Kapica-Szczekocka.6
Archiwum Aktualności